Dopĺňanie zoologického fondu vo VSM Košice časť 1.

Názov projektu: Dopĺňanie zoologického fondu vo VSM Košice časť 1.

Číslo projektu: FPU č. 23-522-04600

V roku 2024 realizovalo Východoslovenské múzeum v Košiciach projekt FPU „ Dopĺňanie zoologického fondu vo VSM Košice časť 1.“ Projekt č. 23-522-04600 bol v roku 2024 podporený z FPU čiastkou 1 000 Eur z celkovej výšky rozpočtu projektu 1 300 Eur. Schválené prostriedky boli určené na akvizíciu zbierkových predmetov.

VSM realizovalo projekt FPU prostredníctvom nákupu dvoch nových dermoplastických preparátov hlavohrude s parožím – jeleňa lesného (Cervus elaphus) a daniela škvrnitého (Dama dama). Uvedené druhy doplnili stálu prírodovednú expozíciu a doplnili zbierkové preparáty zo 60-70tych rokov 20. Storočia. Súčasná prírodovedná expozícia má zbierkové predmety vo forme trofejných hláv raticovej a čiernej zveri situované na stenách výstavných priestorov v chodbe stálej expozície „Príroda Karpát“. Obnova a dopĺňanie stálej expozície „Príroda Karpát“ novými exponátmi je dôležitá z hľadiska udržiavania a zvyšovania kvality vystavovaných zbierkových predmetov fondu Zoológie a úrovne stálej expozície.

Autor projektu: RNDr. Miroslav Dravecký

Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.